pomysł na biznes dla młodych
fot. pixabay,com

Internet to takie sprytne narzędzie, które daje możliwość zarabiania każdemu niezależnie od wieku, wykształcenia i miejsca zamieszkania. Umożliwia również rozwój osobisty oraz pozwala wcielić w życie prawie każdy pomysł na własny biznes. A co najważniejsze wiele z nich można realizować bez wychodzenia z domu.

Pomysł na biznes w domu

Copywriter, wirtualna asystentka, grafik, programista a nawet księgowa. Wszystkie te zawody, które m9ożna wykonywać z tak zwanej kanapy. Można otworzyć sklep internetowy, zająć się marketingiem afiliacyjnym, wypełnianiem ankiet czy klikaniem w reklamy. Każdy pomysł na biznes, jest dobry, a zwłaszcza taki, który wpływa na samorozwój.

Wiele osób zawód freelancera, czyli tzw. wolnego strzelca, traktuje jak pomysł na biznes w domu. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które szukają dodatkowego źródła dochodu, jak i dla osób młodych, które szukają własnej drogi w kierunku niezależności finansowej.

Pomysł na biznes dla młodych

Młodzi wiele czasu spędzają w sieci. Są na bieżąco z najnowszymi trendami, sprawdzają swoje możliwości w tworzeniu własnej społeczności i dostarczaniu im ciekawych treści. Bardzo chętnie zostają influencerami, czyli osobami, które prężnie działają w internecie, mają dobrze rozwinięte kanały social media, mają grupę aktywnych i zaangażowanych odbiorców oraz wpływają na decyzje zakupowe internatów, poprzez zaufanie jakie wzbudzają. Młodzi najchętniej korzystają z TikToka, SnapChata i YouTuba. Zatem jak widać, uwagę młodszych pokoleń przyciąga już nie słowo pisane, a mówione. Dzięki temu coraz więcej młodych czuje się swobodnie przed kamerą i nie odczuwa oporów, by publikować własne treści w sieci. Co więcej, coraz więcej młodych posiada cechy osoby przedsiębiorczej i zdaje sobie sprawę, że wszelkie działania podejmowanie w internecie mogą być opłacalne, a kanały społecznościowe bardzo łatwo zmonetyzować.

kanał na youtube
fot. pixabay.com

Kanał na YouTube a przedsiębiorczość młodych

Zanim w ogóle zaczniemy myśleć o zarabianiu na kanale YouTube czy jakimś innym medium społecznościowym, swoją całą uwagę i ogrom czasu musimy poświęcić na odpowiedni content. Młodzi nie mają z tym większego problemu, bo jak wiadomo, ich grupą docelową będą inny młodzi. Z reguły rówieśnicy.

Kolejnym krokiem jest personal branding, czyli budowanie marki osobistej. Nie chodzi o to, by kreować się na kogoś kim się nie jest. Wręcz przeciwnie. Marka osobista to efekt działań mający na celu zaprezentowanie danej osoby jako autentyczna, wiarygodna i spójna, dzięki temu osoby, które zaczną ją obserwować i pozostają z nią na dłużej, darząc ją zaufaniem w kwestiach dokonywanych wyborów i polecanych produktów i usług.

Osoby rozpoczynające swoje działania na youtubie muszą posiadać zdolności interpersonalne, inwestować w rozwój, muszą wiedzieć, czym jest asertywność i przedsiębiorczość. Muszą wiedzieć, jakie cechy posiada przywódca, ponieważ jak przywódca będą traktowani.

Co ważne, by rozwinąć kanał na You Tube nie jest wymagany kapitał własny. Nie trzeba też od razu zakładać firmy, starać się o dofinansowanie, dotacje ani kredyt. Oczywiście z czasem warto zainwestować w lepszy sprzęt i działania pijarowe, ale stawiając pierwsze kroki nie jest także wymagana własna firma, nie trzeba więc od razu zakładać działalności gospodarczej.

Youtuber może korzystać z dwóch form zarabiania na swoim kanale: zarabianie na reklamach, na których ponad połowa polskich youtuberów zarabia pomiędzy 1000-5000 zł miesięcznie oraz na lokowaniu produktów oraz sponsoringu, gdzie stawki są bardzo zróżnicowane i ustalane indywidualnie w zależności od wielkości kanału (liczby subskrybentów) i zakresu działań danej kampanii.

Zatem, jeśli młodzi (i nie tylko oni) zastanawiają się, jaki biznes otworzyć, kanał na YouTube to doskonały plan, nawet jako pomysł na biznes na wsi, ponieważ mając własny, unikalny styl i niecodzienną tematykę ma się większe szanse na przyciągnięcie uwagi odbiorców niż naśladując pomysły już sprawdzone i realizowane przez osoby z większym doświadczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here