pomysł na biznes w domu
fot. pixabay.com

Praca zdalna to marzenie wielu osób. Zawód freelancera kusi swoją elastycznością i brakiem narzuconych zasad. Najchętniej większość z nas zdecydowałaby się na dochód pasywny, jednak jak się okazuje i ten wymaga nakładu pracy i czasu. Jak więc znaleźć pomysł na biznes w domu i czy posiadamy wszystkie cechy osoby przedsiębiorczej, które nie tylko pomogą nam rozkręcić biznes, ale także walczyć z prokrastynacją, która jest największym zabójcą biznesów online prowadzonych w domu.

KROK 1: Pomysł na własny biznes

Należy mieć pomysł na własny biznes. Rozważając, jaki biznes otworzyć, warto pamiętać, że powinien on opierać na wiedzy, doświadczeniu, umiejętnościach lub pasji. Warto więc zastanowić się, na czym znamy się najlepiej, co jest naszą pasją, jak moglibyśmy zacząć zarabiać na swojej wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu? Możliwości jest wiele. Znając języki obce, można sprzedawać kursy językowe, wiedzę z jakiejkolwiek dyscypliny można sprzedawać w formie ebooka czy szkoleń online, mając lekkie pióro, znając content marketing i dobrze odnajdując się w pisaniu można spróbować swoich sił jako copywriter, posiadając wiedzę z zakresu administracji biurowej i marketingu internetowego można zostać wirtualną asystentką. Można mieć również pomysł na biznes na wsi lub pomysł na biznes dla młodych i zastanowić się, jak zacząć je realizować, by przyniosły relatywnie największe korzyści.

KROK 2: Zdolności interpersonalne

Zdolności interpersonalne należą do grupy kompetencji miękkich i stanowią umiejętności, które wykorzystujemy w relacjach społecznych. Są to m.in. umiejętność nawiązywania kontaktu, umiejętność negocjacji, asertywność, praca zespołowa, umiejętność rozwiązywania konfliktów, pewność siebie, poczucie własnej wartości. Są to niezaprzeczalnie cechy osoby przedsiębiorczej, która warto posiadać. Można je oczywiście nabyć w procesie samorozwoju przygotowującego do podjęcia decyzji o własnej firmie. Przedsiębiorczość sprawia, że ryzyko podejmowanych decyzji w procesie rozwijania własnego biznesu jest znacznie mniejsze, z kolei cechy, które powinien posiadać przywódca ułatwiają współpracę z innymi, która nawet w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej jest niezbędna.

pomysł na biznes w domu
fot. pixabay.com

KROK 3: Własna firma

Własna firma to niemalże już codzienność wśród osób próbujących swoich sił w zarabianiu przez internet. Dla niektórych odpowiedzi na pytania jak założyć działalność gospodarczą, gdzie starać się o dofinansowanie dla firm, komu przysługują dotacje unijne dla firm, aż w końcu, którym banku najkorzystniej można uzyskać kredyt dla nowych firm i czy trzeba mieć kapitał własny, spędzają sen z powiek. Początkowo, natłok nowych wiadomości i obowiązków rzeczywiście może okazać się przytłaczający. Szybko jednak przekonamy się, że założenie firmy w dzisiejszych czasach nie wymaga nawet opuszczania domu i wszelkie działania z nią z wiązane są dziecinnie proste.

KROK 4: Marketing internetowy

Teraz pozostało już tylko robienie tego, na czym znamy się najlepiej i odkrycie swoich umiejętności przed internautami. Tworzenie zaangażowanej grupy odbiorców i docieranie do szerszego grona potencjalnych klientów to niezwykle czasochłonna praca wymagająca wiedzy, doświadczenia i intuicji. Na marketing internetowy składa się szereg działań, które powinny odbywać się spójnie i nieprzerwanie. Do marketingu internetowego zalicza się m.in. social media marketing, marketing szeptany, content marketing, influencer marketing, viral marketing, real time marketing, event marketing. Wszystkie te działania wpływają na kreowanie wizerunku marki lub osoby (personal branding) w internecie, co przekłada się na wzrost zainteresowania ofertą i zwiększenie sprzedaży, a tym samym rozwój biznesu.

Pomysł na biznes w domu to doskonała metoda na rozwój osobisty również dotychczasowo pracujących na etacie, które w późniejszym czasie mogą z tego etatu zrezygnować na rzecz prowadzenia i rozwijania własnej działalności. Pamiętaj, inwestuj w rozwój, bo to najlepsza inwestycja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here