praca któa wymaga podróżowania
fot. pixabay.com

Niektórzy nie wyobrażają sobie, żeby wykonywany zawód wymagał wielodniowych wyjazdów z miejsca zamieszkania. Zazwyczaj są to osoby posiadające rodzinę. Inni najchętniej realizowaliby pomysł na biznes w domu, bez konieczności codziennego wychodzenia, a są i tacy, którzy kochają podróże i decydują się na zawód, który wymaga podróżowania. 

Decydując się na inwestycję w rozwój osobisty, z reguły mamy już jasno określony cel i wiemy, w którym kierunku chcemy poprowadzić nasz samorozwój. Głównie dlatego, że większa część zawodów wymaga wieloletniego przygotowania w postaci ukończonych studiów, praktyki, kursów oraz odpowiednich kwalifikacji i kompetencji itp. Ciężko jest więc z dnia na dzień rzucić zawód stolarza i uznać, że od dziś chce się zostać prawnikiem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zdobywanie nowego zawodu wymaga wszystkiego od początku. Nie każdy byłby w stanie się tego podjąć.

Zawody wymagające podróżowania

Wybierając zawód, nawet w tak młodym wieku, jak zaraz po maturze, kierujemy się swoimi zainteresowaniami czy predyspozycjami. Często już wtedy zdajemy sobie sprawę, czym chcemy zajmować się w przyszłości i czy na przykład ten zawód może wiązać się z ciągłymi wyjazdami. Mowa o takich zawodach jak np. praca na statkach i zawody związane z morzem, praca w samolocie i zawody związane z lataniem. Do najpopularniejszych zawodów związanych z podróżowaniem należą: rezydent, przewodnik turystyczny, stewardessa i pracownik obsługi statków pasażerskich. A w ostatnim czasie do tej listy dołączył również influencer prowadzący blog podróżniczykanał na YouTube lub social media. Jest to chyba najwygodniejsza forma pracy, ponieważ to influencer decyduje, gdzie i kiedy wyjedzie, czy będą to podróże po Polsce czy wycieczki zagraniczne.

Influencer podróżniczy – czyli kto?

Influencer to osoba, która udziela się w internecie, ma rozbudowane kanały społecznościowe, a na nich zaangażowanych, aktywnych odbiorców, które swoje decyzje zakupowe podejmują na podstawie poleconych przez obserwowanego infuencera produktów czy usług.

Influencer podróżniczy może posiadać blog o podróżach lub tylko profil w wybranym medium społecznościowym, wokół których skupia osoby zainteresowane podróżami i okołotematycznymi zagadnieniami. Może publikować relacje i fotorelacje z własnych wypraw lokalnych, krajowych lub zagranicznych, a także poruszać takie tematy, jak ubezpieczenie podróżne, jak zaplanować tanie podróżowanie czy rozwiewa wszelkie wątpliwości, jakie wzbudzają samochody campingowe.

podróżowanie
fot. pixabay.com

Decydując się na wycieczki zagraniczne i prezentowanie ich swoim czytelnikom, influencer powinien pokazać, jak ważny jest angielski w podróży i warto przed wyjazdem sprawdzić swój poziom znajomości języka, by swobodnie, bez niczyjej pomocy móc nawiązywać proste konwersacje, chociażby z obsługą hotelową.

Przy odrobinie zaangażowania, systematyczności i inwestycji w rozwój osobisty, jest to prosty sposób na zarabianie w internecie połączone z przyjemnością z podróżowania. Konsekwentne inwestowanie w personal branding sprawi, że szybko w oczach swoich obserwatorów zyskamy zaufanie oraz status eksperta, co przełoży się na liczbę współprac, dzięki czemu w pierwszej kolejności blog, kanał czy social media pomogą zarobić dodatkowe pieniądze, a z czasem mogą zapewnić wolność finansową i stać się pełnoetatową pracą.

Podsumowanie 

Jeśli marzymy o pracy, która wiąże się z podróżowaniem, w większości przypadków musimy zadbać o swoje wykształcenie i odpowiednio przygotować się do wybranego zawodu np. rezydenta, przewodnika turystycznego, stewardessy czy pracownika obsługi statków pasażerskich. Można również zostać influencerem podróżniczym, a zawód ten, który początkowo może stanowić pasję, nie wymaga ukończenia odpowiednich studiów, ale wymaga od nas zdolności interpersonalnych, charyzmy, poczucia swobody przed kamerą, a przede wszystkim wytrwałości, konsekwencji i rzetelności. Należy bowiem pamiętać, że na podstawie polecanych przez nas miejsc obserwatorzy będą planowali własne urlopy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here