sklepy z kosmetykami
fot. pixabay.com

Zakupy online zawładnęły naszym codziennym życiem. Sklepy internetowe prześcigają się w pomysłach, by dokonywać w nich zakupów, a my ze względu na wygodę i dostępność coraz więcej produktów kupujemy przez internet wspierając polski e-commerce. W sieci zamawiamy żywność, książki, ubrania, wyposażenie wnętrz, sprzęt AGD i RTV, a także kosmetyki. Dlaczego wolimy zamówić kosmetyki online zamiast udać się do drogerii? 

Kosmetyki, zaraz po artykułach spożywczych, to dział, który odwiedzamy regularnie i regularnie musimy uzupełniać zapasy. Nawet jeśli preferujemy brak makijażu, nie zmienia to faktu, że stosujemy każdego dnia produkty do codziennej higieny, pielęgnacji ciała czy środki czystości. Dlaczego wolimy kupować kosmetyki przez internet?

Sklepy z kosmetykami – dlaczego wolimy zakupy online?

  • niższe ceny

Dlaczego w sieci kupujemy taniej? To proste. Sklepy internetowe nie są tak drogie w utrzymaniu jak sklepy stacjonarne, a to przekłada się również na ceny asortymentu. Prowadząc sklep stacjonarny musimy liczyć się z wydatkami związanymi z wynajmem lokalu (im lepsza lokalizacja sklepu tym wyższy czynsz). Dochodzi także konieczność zatrudnienia pracowników. W przypadku sklepu internetowego jedynymi wydatkami ich utrzymania jest opłata za domenę i hosting (w sumie ok 150-200zł) i dokonuje się tej opłaty raz do roku.

  • promocje, wyprzedaże, kody rabatowe

W przypadku wyprzedaży czy promocji jesteśmy informowani mailowo czy poprzez social media danego sklepu. Stanowi to więc zdecydowanie większą dla nas wygodę. W przypadku sklepu stacjonarnego musimy wypatrywać promocji na półkach sklepowych. Sklepy stacjonarne informują nas na bieżąco o najatrakcyjniejszych promocjach.

  • komfort i wygoda

Czy istniała kiedykolwiek wygodniejsza forma robienia zakupów niż wieczorem z filiżanką gorącej herbaty siedząc wygodnie w fotelu, kiedy za oknem deszcz, śnieżyca lub niewyobrażalny upał? Nie ma potrzeby wbiegania do sklepu na ostatnią chwilę z torbami pełnymi zakupów i myślami w głowie, że przed nami jeszcze do ugotowania obiad i odebranie dzieci ze szkoły. Choć sklepy internetowe kuszą nas swoimi ofertami, to zakupy są zdecydowanie bardziej przemyślanie, ponieważ możemy na spokojnie wybrać produkt, przeczytać jego charakterystykę, a nawet opinie o nim, ale o tym za chwilę.

  • opinie użytkowników

Każdy z nas ma swoje ulubione marki, których używa od lat, ale też każdy z nas lubi od czasu do czasu eksperymentować, w poszukiwaniu nowocześniejszych rozwiązań. W przypadku zakupów online możemy poczytać opinie o produkcie, którego jeszcze nie znamy, a nawet trafić na recenzję na portalach czy blogach. Możemy przeczytać informacje, których nie ma na opakowaniu, a które zostały dostrzeżone przez osoby takie jak my, które przed nami zdecydowały się przetestować produkt. Opinie innych bardzo często wpływają na nasze decyzje zakupowe. Niestety w przypadku sklepów stacjonarnych nie mamy możliwości poznania takich opinii.

  • dostępność

Niezależnie od tego, czy jest to internetowa apteka, butik internetowy czy sklep z kosmetykami, zakupy online są dla nas dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dlatego też nie musimy się spieszyć, zakupy mogą poczekać na najdogodniejszą dla nas chwilę.

sklep z kosmetykami
fot. pixabay.com

Wielu z nas, gdzieś z tyłu głowy nosi w sobie pomysł na własny biznes, który mógłby podreperować budżet domowy, a nawet zapewnić nam wolność finansową. Najczęściej takim pomysłem jest własny sklep internetowy, ponieważ jak wiadomo zakupy online każdego dnia przyciągają miliony internautów na całym świecie, a wiedza jak założyć sklep internetowy i jak powinien wyglądać regulamin sklepu internetowego w dzisiejszych czasach nie stanowią jakiegoś większego problemu.

Jedynym trudność może sprawić temat, jak pozyskać klienta, choć tak naprawdę w takich działaniach może pomóc np. wirtualna asystentka, która zajmie się sklepem nie tylko od strony marketingowej, ale także przygotuje gadżety reklamowe i materiały reklamowe, a dla stałych klientów np. bony podarunkowe. Najtrudniej jest wyjść ze swojej strefy komfortu i uwierzyć w siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here