Angielski w podróży
fot. pixabay.com

Chyba każdy z nas uwielbia podróżowanie. Niezależnie od tego, czy są to podróże po Polsce, czy wycieczki zagraniczne, zawsze możemy liczyć na wiele emocji, nowych doświadczeń i ogromnej dawki wiedzy, która wiąże się z poznawaniem nowych miejsc, a w przypadku wyjazdów zagranicznych stanowi również doskonalenie znajomości języka obcego i niepowtarzalny trening komunikacji w danym języku, niezależnie od tego, czy jest to język angielski, niemiecki, japoński, chiński czy koreański. Pozostańmy jednak na dłużej przy języku angielskim. 

Nauka języka angielskiego

Języka angielskiego możemy uczyć się samodzielnie w domu używając materiałów wydawnictw językowych, aplikacji, decydując się na kursy językowe online lub zajęcia przez Skype np. z native speakerem. Możemy również uczęszczać do szkół językowych, na zajęcia grupowe lub indywidualne, na lekcje metodą tradycyjną lub metodą Callana. Jednak nic nie wpłynie na poziom znajomości języka tak dobrze, jak wyjazd zagraniczny i obcowanie z językiem w jego naturalnym środowisku. Jako przygotowanie do podróży może posłużyć nauka języka angielskiego online, ponieważ warto zdecydować się na podróż zagraniczną dopiero w momencie, kiedy posiadamy podstawy języka, tj. znamy znaczenie najczęściej używanych słów i potrafimy je zastosować w prostej komunikacji.

Nauka języków otwiera przed nami wiele furtek, zarówno zawodowych, ponieważ podnosi nasze kwalifikacje i kompetencje, jak również te prywatne, ponieważ nie ma się co oszukiwać, język angielski jest najpopularniejszym językiem i jego znajomość jest niemalże niezbędna podczas wyjazdów zagranicznych. Dlatego też przed planowaną wyprawą warto przypomnieć sobie podstawowe zwroty, które na pewno nam się przydadzą w trakcie podróży np. na lotnisku, w hotelu itp.

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Jeśli chcemy wiedzieć, jak szybko nauczyć się angielskiego, warto wiedzieć, że badaczom udało się ustalić, że do właściwej i w pełni sprawnej codziennej komunikacji, wystarczy nam znajomość zaledwie tysiąca najczęściej używanych słów. Pełną listę słów można znaleźć za darmo w internecie. To oznacza, że po opanowaniu tych słów będziemy znać język w stopniu komunikatywnym i pozostanie nam tylko przełamanie bariery językowej.

język angielski w podróży
fot. pixabay.com

Planowanie podróży zagranicznej

Jeśli jednak obawiamy się, że nasza znajomość języka i strach lub blokada przed nawiązaniem konwersacji, mogą utrudnić naszą podróż, warto odpowiednio się do niej przygotować. Jeszcze przed wyjazdem warto rozpatrzeć takie kwestie jak np. ubezpieczenie podróżne, upewnić się, że zaplanowaliśmy tanie podróżowanie i nie narazimy się na niepotrzebne dodatkowe koszty, a nasz pobyt będzie pełen atrakcji i wykorzystamy ten czas w pełni aktywnie. W tym pomóc nam mogą blogi podróżnicze, dzięki którym dowiemy się, jakie miejsca warto odwiedzić, jakie znajdują się atrakcje w okolicy, na co zwrócić uwagę itd. Poza relacjami z wypraw i wskazówkami na oszczędzanie pieniędzy w trakcie podróży, możemy znaleźć jeszcze np. porady, na co zwrócić uwagę decydując się na samochód campingowy lub przyczepę. A być może w naszych głowach zrodzi się pomysł na własny blog o podróżach?

Podsumowanie

Znajomość języka angielskiego, jest nam niemalże niezbędna, kiedy planujemy jakąkolwiek wycieczkę zagraniczną lub marzy nam się praca, która wymaga podróżowania. Nie tylko zapewni nam swobodę i komfort podczas pobytu, ale także pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, niedomówień, nieporozumień i konieczności wzywania tłumacza. Wielu sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale wielu jesteśmy w stanie zapobiec odpowiednio przygotowując się do wyjazdu. Takim przygotowaniem może być np. szybki kurs języka angielskiego ukierunkowany tematycznie, właśnie pod kątem podróżowania. Nie jest to drogi wydatek, a na pewno pozwoli nam się czuć pewniej i bezpieczniej w obcym kraju, a dzięki temu nie będziemy sobie zaprzątać głowy niepotrzebnymi kwestiami, tylko zwyczajnie będziemy w pełni korzystać z atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here