inwestuj w rozwój
fot. pixabay.com

Inwestycja w rozwój osobisty to najlepsza inwestycja. Niezależnie od tego, czy marzy nam się awans, własna firma czy zastanawiamy się jaki biznes otworzyć. Samorozwój daje korzyści nie tylko na płaszczyźnie finansowej. Zwiększa także poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie, poszerza horyzonty. Pozwala także podnosić kwalifikacje i kompetencje oraz odnaleźć pasję i rozwijać ją. A w przyszłości być może sprawić, że w naszych głowach zrodzi się pomysł na własny biznes, dochodowy biznes, który zapewni niezależność finansową. Czym więc jest rozwój osobisty i dlaczego jeszcze warto w niego inwestować? 

Dlaczego warto bezustannie się uczyć?

Tak naprawdę cały czas w większym lub mniejszym stopniu uczymy się czegoś nowego. Zdobywamy nową wiedzę, nabywamy nowe umiejętności. Sekret tkwi w tym, by robić to świadomie i w konkretnym, ustalonym przez siebie kierunku.

Dlaczego warto się uczyć?

  • nauka ćwiczy pamięć i koncentrację, stanowi doskonały trening dla mózgu. Ponadto nauka wymaga stworzenia odpowiednich warunków. Pomieszczenie powinno być wywietrzone i powinna panować w nim cisza, ewentualnie grać cicha relaksacyjna muzyka. Takie warunki dodatkowo zapewniają relaks, odprężenie i wyciszenie. Stanowią więc doskonałą formę odpoczynku.
  • nauka to element inwestycji w zdolności interpersonalne. Pozwala nawiązać luźną i przyjemną komunikację na tematy, w których czujemy się pewnie. Może to być na temat przeczytanej ostatnio książki, wysłuchanego podcastu czy kursu, w którym w ostatnim czasie brało się udział. Pewność siebie w trakcie konwersacji przekłada się na jakość relacji nie tylko ze współpracownikami, ale z każdym z kim podejmujemy rozmowę. Łatwiej wówczas o asertywność.
  • personal branding ma ogromne znaczenie nie tylko wtedy, kiedy chcemy zarabiać na swojej marce osobistej. Marka osobista, to skojarzenia innych przywoływane na myśl o nas lub na nasz widok. Oznacza to, że możemy świadomie budować swoją markę osobistą nawet pracując na etacie, a właśnie inwestując w swój rozwój, podnosząc kompetencje i kwalifikacje, dążąc do osiągania lepszych efektów, w oczach współpracowników stajemy się autorytetem i wzorem do naśladowania, co również przekłada się na nasze poczucie własnej wartości i motywację do dalszego działania.
  • wiedza jest niezwykle pociągająca. Nasz poziom satysfakcji zdecydowanie się podnosi, kiedy potrafimy udzielić odpowiedzi na jakieś pytanie. Podobnie jest w sytuacji, kiedy wiemy, że możemy polegać na sobie, swojej wiedzy i umiejętnościach. Nie potrzebujemy wsparcia innych i sami doskonale, jak działać, by uzyskać maksymalnie najlepszy efekt.
inwestycja w rozwój
fot. pixabay.com

Uczyć się możemy czytając książki, zapisując się na kursy zawodowe, rozwijając pasje, ucząc się języka obcego, biorąc udział w konferencjach, wykładach czy spotkaniach networkingowych.

Dlaczego warto inwestować w siebie?

Nie każdy z nas urodził się jako przywódca. Na szczęście można się nauczyć nim być. Przedsiębiorczość, to również coś, co można nabyć w zaskakująco szybkim czasie. Wystarczy poznać cechy osoby przedsiębiorczej i przy użyciu odpowiednich narzędzi (książki, podcasty, sesje z trenerami biznesu) swobodnie można je nabyć. A wtedy z powodzeniem możemy założyć działalność gospodarczą i wcielić w życie pomysł na biznes, który zapewni nam niezależność i stabilizację finansową, na takim poziomie, na jaki zapracujemy. Niezależnie od tego czy będzie to pomysł na biznes w domu, pomysł na biznes dla młodych czy pomysł na biznes na wsi.

Inwestowanie w siebie, w swój rozwój i wiedzę otwiera nam horyzonty, o których wcześniej być może nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. Zobrazować to można prostym przykładem. Jeśli nauczymy się języka japońskiego w stopniu komunikatywnym, wyjazd do Japonii nagle okazuje się być znacznie bardziej realny niż w okresie, kiedy jeszcze nie umieliśmy tego języka. Dlaczego by więc nie sięgnąć po marzenia, które być może na starcie wydają się nierealne, a małymi krokami ich realizacja zaczyna być w zasięgu ręki. Wystarczy znaleźć odnaleźć coś, czego nauka sprawi nam satysfakcję i konsekwentnie dążyć do doskonałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here