magazyn wynajem

Niektóre firmy posiadają już całą swoją flotę różnorodnych magazynów logistycznych, które przeznaczają na wynajem, oferując je właścicielom różnych biznesów. Z tych propozycji nierzadko warto skorzystać. Wynajęcie powierzchni magazynowej to dobry pomysł na rozkręcenie i małej, i średniej, i nawet tej większej firmy. Płacąc za wynajem magazynu, często też automatycznie uzyskuje się dostęp do różnych specjalistycznych usług magazynowych, a także i do wszelakich narzędzi, które pomagają właściwie zarządzać taką dodatkową przestrzenią. Sam magazyn też musi być jednak dobrze wybrany i dopasowany do roli, jaką ma potem odgrywać. Co takiego przedsiębiorcy mają zatem do wyboru? Jakie są odmiany magazynów logistycznych na wynajem i czym się one charakteryzują oraz w jakich sytuacjach się sprawdzają?

Magazyny e-commerce

Jak pokazuje ich nazwa, są one magazynami wykorzystywanymi właśnie w branży e-commerce, czyli branży zajmującej się handlem elektronicznym – sprzedażą towarów przez Internet. Prowadzenie sklepu internetowego jest łatwiejsze od prowadzenia jakiegokolwiek innego sklepu stacjonarnego, jednakże nawet w jego przypadku te wszystkie produkty, które umieszcza się w swojej ofercie, trzeba gdzieś przechowywać. Tutaj właśnie uwidacznia się zastosowanie magazynów e-commerce. Składuje się w nich te wszystkie towary, które są potem sprzedawane w sklepach internetowych. Bardzo często wynajem magazynu e-commerce pozwala na uzyskanie w cenie kompleksowej obsługi magazynu. Właściciel sklepu internetowego niczego nie musi więc sam z nim robić i nie musi też zatrudniać żadnych dodatkowych pracowników, którzy tym magazynem mogliby się zająć.

Magazyny miejskie

To one stanowią największą grupę magazynów logistycznych. Jest ich po prostu najwięcej, bo na ten moment są też najczęściej wykorzystywane, albowiem używają ich dosłownie wszystkie firmy, które działają w konkretnym regionie. Każda z nich musi mieć przecież swój magazyn. Nawet te firmy, które nie zajmują się bezpośrednio sprzedażą produktów czy produkcją nowych towarów, na ogół mają różnego rodzaju rzeczy, które muszą gdzieś składować, a do tego właśnie ma służyć miejski magazyn logistyczny. To, co go zwykle wyróżnia, to bardzo korzystna lokalizacja. Magazyny miejskie cechują się łatwą dostępnością, dzięki czemu zawsze można szybko do nich trafić i bez trudu do nich dojechać – czy to samochodem, czy to nieraz nawet komunikacją miejską.

Magazyny celne

Zupełnie inne wymogi nakładane są natomiast na te magazyny logistyczne, które mają służyć do składowania towarów sprowadzanych z innych krajów, czyli spoza Unii Europejskiej. Zanim taki towar zostanie użyty zgodnie ze swoim przeznaczeniem i przekazany dalej, należy umieścić go w odpowiednio zabezpieczonym i odpowiednio przystosowanym do tego miejscu. Magazyn celny staje się właśnie tego rodzaju schowkiem. Nie jest on w Polsce zbyt często używany, ale mimo wszystko niektórym firmom może się przydać, zwłaszcza tym sprowadzającym towary spoza Unii Europejskiej, dlatego warto po prostu wiedzieć, że coś takiego istnieje, aby w razie potrzeby tego poszukać.

Jaki typ wynajmu jest opłacalny?

Rodzaj magazynu to jedno. Gdy już się ustali, jaki typ magazynu logistycznego będzie dla firmy najlepszy, trzeba jeszcze doprecyzować formę jego wynajmu. Wynajem ten może być albo długoterminowy, albo krótkoterminowy. Obie usługi potrafią się sprawdzić, bo każda z nich jest po prostu wykorzystywana w nieco innym celu. Wynajem krótkoterminowy zazwyczaj obowiązuje na okres dosłownie paru tygodni, czasem paru miesięcy. Dużo częściej jednak różne firmy oferują magazyny na wynajem długoterminowy, bo też na takie magazyny występuje większe zapotrzebowanie. Zanim skorzysta się z tego rodzaju usługi, trzeba po prostu wiedzieć, czego tak naprawdę się od niej oczekuje. Należy posprawdzać sobie różne opcje do wyboru i na spokojnie się nad nimi zastanowić. Tak poważnych decyzji nigdy nie powinno się podejmować w pośpiechu. W końcu wiążą się one z wydaniem niemałych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here