tanie podróżowanie
fot. pixabay.com

Pod żadnym pozorem nie można sądzić, że tanie podróżowanie jest pozbawione atrakcji, wręcz przeciwnie. Odbieganie od standardowych wygód, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni już stanowi element atrakcji. Rower, autostop lub pociąg zamiast samochodu, namiot, przyczepa lub samochód campingowy zamiast wygodnego cztero lub pięciogwiazdowego hotelu i od razu nasza wyprawa zapewnia nie tylko oszczędzanie pieniędzy, ale i niepowtarzalne wspomnienia. 

Jak zaplanować tanie podróżowanie?

Jeśli pozwala nam na to budżet domowy, możemy w każdej chwili spakować się i ot tak po prostu wyjechać na wycieczkę zagraniczną. Jeśli jednak ograniczają nas wydatki domowe i zależy nam, by pomimo chęci odpoczynku w innym otoczeniu niż własne miasto, zaoszczędzić pieniądze, musimy sumiennie zaplanować wyprawę, a tym samym poświęcić jej nieco więcej czasu i uwagi niż w przypadku spontanicznego wyjazdu.

Jeśli jednak np. posiadamy małe dzieci i nocleg bez odpowiednich warunków nie wchodzi w rachubę pozostają nam do wyboru dwie, całkiem rozbieżne możliwości:

  • rezerwacja noclegu z dużym wyprzedzeniem. Zazwyczaj już z początkiem nowego roku (pracując na etacie) musimy zadeklarować dni, w których chcemy otrzymać urlop. Warto od razu pomyśleć o noclegu i dokonać wcześniejszej rezerwacji, która niekiedy jest tańsza nawet o 50% niż w przypadku dokonywania rezerwacji w okresie wakacyjnym.
  • last minute. Z tej opcji korzystają najczęściej osoby posiadające własną firmę lub pracujące zdalnie, które mogą pozwolić sobie na wyjazd z dnia na dzień. W tej opcji pojawiają się nawet 70% promocje. Wystarczy śledzić serwisy internetowe służące do rezerwacji zakwaterowania online lub ich social media.

Dobrym sposobem na sprytne oszczędzanie w trakcie podróży jest również obserwować blogi podróżnicze, z których możemy dowiedzieć się, gdzie możemy zjeść dobrze, a tanio, jakie atrakcje w przystępnych cenach można zobaczyć w miejscu, do którego się udajemy i jak aktywnie spędzić czas, by jak najmniej wydać pieniędzy. Blog o podróżach może przypomnieć też o niezwykle istotnej rzeczy jaką jest na przykład ubezpieczenie podróżne, o któym w ferworze przygotowań do urlopu możemy zapomnieć.

tanie podróże
fot. pixabay.com

Pieniądze na urlop 

Sposobem, który umożliwi nam udany wypoczynek, a jednocześnie nie obciąży domowego budżetu, jest zarobienie dodatkowych pieniędzy na urlop. Mówi się, że internet to ulica, na której leżą pieniądze, wystarczy po nie sięgnąć. Nie należy brać dosłownie tych słów, ale zawierają sporo prawdy. Zarabianie w internecie jest niezwykle proste i choć z reguły wymaga czasu, konsekwencji i regularności, to są sposoby, które pozwalają szybko zarobić. Takim sposobem jest np. marketing afiliacyjny, czyli programy partnerskie. Dodatkowe źródło pieniędzy sprawi, że nie będziemy się martwić o każdy grosz wydawany podczas urlopu, podróż nie nadszarpnie domowego budżetu, a przede wszystkim będziemy mogli sobie pozwolić na podróże po Polsce i nie tylko.

Decydując się na wycieczki zagraniczne, przyda nam się angielski w podróży, by uniknąć niepotrzebnych niedomówień, które mogą narazić nas na dodatkowe koszty związane z pobytem.

Podsumowanie

Tanie podróżowanie wymaga od nas przede wszystkim odpowiedniego przygotowania i dobrej organizacji. Ograniczyć wydawanie pieniędzy podczas podróży możemy np. przygotowując kanapki, termos z herbatą i wodę mineralną, kiedy wybieramy się na kilkugodzinne zwiedzanie. Pozwoli nam to uniknąć zbędnego wydawania pieniędzy w drogich restauracjach, których nie brakuje zwłaszcza w okolicach osławionych przez turystów.

Dobrze analizując swoją podróż, pobyt i atrakcje, które chcemy zobaczyć możemy uniknąć chaotycznego i niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Warto też zastanowić się czy all inclusive zawsze jest tak opłacalne, jak nam się wydaję, zwłaszcza jeśli chodzi o urlop z dziećmi, które nierzadko są policzone jak osoba dorosła.

Jeśli kochamy podróże, ale niekoniecznie mamy wystarczające fundusze, by móc je realizować z taką częstotliwością, z jaką byśmy chcieli, być może powinna zainteresować nas praca, która wymaga podróżowania. Byłoby to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here