W co warto inwestować
fot. pixabay.com

Niezależnie od tego jak prezentuje się nasz budżet domowy i czy wiemy, jak oszczędzać pieniądze, warto dowiedzieć się, w co inwestować, by zarobić dodatkowe pieniądze. Inwestowanie często niesie za sobą ryzyko straty, jest tylko jedna inwestycja, która zawsze daje same korzyści. Jest to inwestowanie w rozwój, bo mówi się, że inwestowanie w siebie to najlepsza inwestycja. 

W co i w jakim wiek należy inwestować?

 • do 25 roku życia zaleca się inwestowanie w wykształcenie,
 • 25-30 lat – czas na zainwestowanie w tzw. poduszkę bezpieczeństwa, czyli jest to czas na oszczędzanie pieniędzy, które pozwolą spokojnie przetrwać całkowity brak finansów i pokryją wszystkie wydatki domowe w okresie 2-6 miesięcy,
 • po ukończeniu 30 lat należy pomyśleć o funduszu stabilizacyjnym, zakupie nieruchomości korzystając z hipoteki oraz zacząć realizować pomysł na własny biznes,
 • mówi się, że przekroczenie 40 lat to idealny czas na inwestycje w metale szlachetne, głównie złoto. Należy także pomyśleć o oszczędnościach na emeryturę,
 • po ukończeniu 50 lat można pozwolić sobie na inwestycje w różne dziedziny, również dotyczące życiowych doświadczeń, ponieważ zgromadzone już oszczędności powinny pozwolić zarządzać funduszami i swobodnie je powiększać.

Choć według ustaleń, najlepszy czas na inwestowanie w wykształcenie przypada do 25 roku życia, tak naprawdę uczymy się cały czas i swobodnie możemy bez względu na wiek,inwestować w rozwój osobisty, zwiększać kompetencje i kwalifikacje, poszerzać specjalizacje, zdobywać nowe doświadczenie, szukać pasji i rozwijać je.

Nie ulega jednak wątpliwości, że inwestowanie niesie za sobą wiele korzyści. W przypadku inwestowania pieniędzy są to oczywiście korzyści finansowe. Czy wobec tego posiadanie kont oszczędnościowych to dobry pomysł? Cóż, mówi się, że pieniądze nie służą do ich odkładania, tylko do ciągłego obrotu i pomnażania. Oferowane przez banki odsetki są najczęściej niższe niż stopień inflacji. Ponadto istnieje ryzyko bankructwa banku.

inwestowanie
fot. pixabay.com

Najpopularniejsze formy inwestowania: 

 • inwestowanie w nieruchomości,
 • inwestowanie w rynek papierów wartościowych,
 • inwestowanie na giełdzie,
 • inwestowanie w metale szlachetne,
 • inwestowanie w startupy,
 • inwestowanie w dzieła sztuki,
 • inwestowanie w organizacje mikrofinansowe (MIF),
 • inwestowanie w biznes internetowy,
 • inwestowanie w programy unit-linked.

Nie bez powodu biznes internetowy znalazł się wśród najbardziej intratnych sposobów inwestowania pieniędzy. Zarabianie w internecie stało się niezwykle popularną formą wspierania domowego budżetu, zapewniania sobie wolności finansowej, a także formą zapewniania sobie stabilizacji finansowej na przyszłość. Wśród najpopularniejszych i najbardziej przyszłościowych metod jest dochód pasywny, czyli model zarabiania polegający na osiąganiu długofalowych korzyści finansowych za raz wykonaną pracę. Brzmi abstrakcyjnie? Tylko z pozoru. Przykładem może być np. marketing afiliacyjny, a wraz z nim programy partnerskie oraz każdemu już chyba znany marketing sieciowy lub inaczej wielopoziomowy, a w skrócie MLM.

Jeśli chcemy wiedzieć, jak zarobić dodatkowe pieniądze bez angażowania większego nakładu czasu i pieniędzy, bez wątpienia powinniśmy przyjrzeć się bliżej temu modelowi. Dochód pasywny skrywający się w MLM to stworzenie własnej sieci partnerów, by ci również stworzyli własną sieć i otrzymywanie prowizji ze sprzedaży każdego naszego partnera i wszystkich osób, które stały się ich partnerami. Co istotne, zarówno w przypadku marketingu afiliacyjnego, jak i sieciowego nie jest wymagany kapitał własny (lub jest wymagany minimalny wkład finansowy), oznacza to, że może to być idealny pomysł na biznes dla młodych osób, które są jeszcze na studiach, lub dopiero zaczynają pracować nad swoją poduszką bezpieczeństwa.

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak szybko zarobić na własnej inwestycji, bez ryzyka straty. Ryzyko straty nie pojawia się tylko wtedy, gdy nie są przez nas inwestowane żadne środki, w innych przypadkach zawsze musimy się liczyć z jakimiś stratami, zwłaszcza, kiedy stawiamy dopiero pierwsze kroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here