pomysł na własny biznes
fot. pixabay.com

Mówi się, że internet to droga, na której leżą pieniądze. Wystarczy się po nie schylić. Może nie należy dosłownie traktować tych słów, ale na pewno warto się nad nimi zastanowić. Internet daje ogromne możliwości samorozwoju, rozwijania swoich pasji i realizowania się na płaszczyźnie zawodowej, zwłaszcza kiedy marzy nam się własna firma lub mamy pomysł na własny biznes.

Prawda jest taka, że dzięki dostępowi do internetu możemy zarabiać z każdego zakamarka świata, a przedsiębiorczość nie wymaga od nas nawet wychodzenia z domu. Tak, zgadza się. Można mieć własny sklep internetowy i prowadzić sprzedaż nie wychodząc z domu. Takie właśnie możliwości daje nam e-commerce.

Co to jest e-commerce?

E-commerce to inaczej handel elektroniczny lub jeszcze inaczej e-handel, który stanowi wszelkiego rodzaju transakcje dokonywane przez internet. Początki e-commerce sięgają 1995 roku, to właśnie wtedy powstały pierwsze serwisy aukcyjne, takie jak e-Bay. E-commerce to również sklepy internetowe, kantory wymiany walut, zakłady bukmacherskie i bankowość.

Pomysł na biznes w domu z wykorzystaniem e-commerce

  • afiliacja

Afiliacja to model zarabiania przez internet polegający na otrzymywaniu prowizji ze sprzedaży poleconych produktów innych marek i stanowi doskonały pomysł na biznes bez wychodzenia z domu. Sprzedaż odbywa się poprzez dokonanie zakupu poprzez link partnerski. Śmiało więc można tworzyć własne sklepy internetowe i zamieszczać w nich asortyment, którego tak naprawdę nie posiadamy i nie musimy wysyłać klientom, bowiem sprzedaż odbywa się tylko za naszym pośrednictwem, a więc wysyłką zakupionych produktów zajmuje się bezpośrednio marka tworząca program partnerski. Zatem skoro nie musimy posiadać magazynu, nadzorować jego aktualny stan, przygotowywać zamówień do wysyłki i zamawiać kuriera, cały swój wczas i energię możemy przeznaczyć na docieranie do potencjalnych klientów i zwiększanie sprzedaży. Istnieją platformy, które skupiają największe programy partnerskie, zatem dokonując rejestracji można wybrać branżę, która najbardziej nam odpowiada np. odzież, kosmetyki, suplementy, książki itp.

ecommerce
fot. pixabay.com
  • e-book

To kolejny pomysł na biznes w domu. Jeśli jesteśmy ekspertem w jakiejś dziedzinie może warto pomyśleć nad wydaniem e-booka? To zdecydowanie tańsza forma wydania własnej książki, a w ostatnim czasie również niezwykle popularna. Jeśli jednak nie mamy w planach wydawania własnego dzieła, warto odezwać się do osób, które już takie wydały. Wielu coachów czy trenerów biznesu wydaje e-booki jako self-publishing, często potrzebują wsparcia w ich promocji i godzą się na różne formy współpracy. Z reguły tematyka opiera się o rozwój osobisty, zdolności interpersonalne, personal branding itp. Z powodzeniem można stworzyć własną księgarnię internetową oferującą e-booki. Dołączając do programów afiliacyjnych oferujących książki, również z powodzeniem można tworzyć własną księgarnię online.

  • kursy online

To między innymi doskonały pomysł na biznes dla młodych, ponieważ z powodzeniem można stworzyć własną platformę oferującą kursy online np. językowe, przygotowujące do egzaminów itp. Kursy internetowe stanowią doskonałą formę rozwoju osobistego, dlatego tak chętnie sięgają po nie osoby niezależnie od wieku. W ofercie można posiadać również kursy native speakerów, mówców biznesowych, life coachów, które w porozumieniu z autorami zamieścimy w swoim e-sklepie.

Zastanawiając się, jaki biznes otworzyć, warto wiedzieć, że e-commerce nie musi dotyczyć wyłącznie wirtualnych produktów i usług. Z powodzeniem można sprzedawać ubrania, wykonane przez siebie produkty diy (do-it-yourself) tj. zabawki, ozdoby, odzież itp. Należy jednak pamiętać, że zaletą sprzedaży wirtualnych produktów i usług jest brak konieczności posiadania kapitału własnego. Nie trzeba inwestować własnych środków ani nie jest potrzebny kredyt dla nowych firm, a więc w przypadku niepowodzenia, również żadnych środków nie tracimy.

Jeśli posiadamy cechy osoby przedsiębiorczej, asertywność jest naszą mocną stroną, wiemy, jak założyć działalność gospodarczą i starać się o dofinansowanie dla firm, nie powinniśmy zwlekać z inwestowaniem w rozwój w formie e-commerce, bowiem jest to doskonałe rozwiązanie nawet jeśli mamy pomysł na biznes na wsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here