marketing afiliacyjny
fot. pixabay.com

Przez wiele lat afiliacja była bardzo niedoceniana. Dziś śmiało można powiedzieć, że jest jedną z najpopularniejszych metod umożliwiających zarabianie w internecie. Wiąże się to z tym, że tak naprawdę każdy z nas każdego dnia wykonuje zakupy online. Niezależnie od tego, czy jest to odzież, wyposażenie wnętrz, żywność, książki czy cokolwiek innego. Przed dokonaniem zakupów, często też szukamy opinii, inspiracji i sugestii, który produkt spełni nasze oczekiwania. Szukamy opinii wśród znajomych, rodziny, celebrytów, influencerów, internautów zainteresowanych tą samą tematyką. Na tym właśnie polega afiliacja. Jest tylko jeden warunek, jaki?

Co to jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny to polecanie produktów internautom i otrzymywanie prowizji za każdy zakup dokonany za pośrednictwem naszego polecenia. W dzisiejszych czasach niemalże każda marka posiada swój własny program partnerski, a jeśli go nie posiada to należy do sieci afiliacyjnej. Dzięki temu możemy zarabiać polecając znane i sprawdzone marki, bez obaw, że jej produkty się nie sprzedają, są nieskuteczne i mało dochodowe.

Co więcej, sami decydujemy, które produkty i z jakiej branży będziemy polecać, w jakich miejscach i w jaki sposób. Warunek jest tylko jeden. Polecając produkt, markę czy usługę musimy korzystać ze swoich linków afiliacyjnych, które są nam udostępnione po dokonaniu rejestracji w wybranym programie afiliacyjnym. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ każdy afiliant posiada swój własny unikalny kod ID, ukryty w linku afiliacyjnym dzięki czemu może poprawnie zliczać się sprzedaż i naliczać prowizja.

afiliacja
fot. pixabay.com

Marketing afiliacyjny – korzyści

  • szeroka oferta i asortyment – sami decydujemy, czy będziemy polecać sprzęt sportowy, drogerie z kosmetykami czy sklep z butami. Wybieramy branżę, która najbardziej odpowiada naszym zainteresowaniom, dzięki czemu możemy dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami. Tworząc wizerunek eksperta zwiększamy zaufanie internautów, którzy chętniej decydują się na zakupy za naszym pośrednictwem.
  • wiedza i doświadczenie – bez żadnego ryzyka możemy przekonać się, czy posiadamy cechy osoby przedsiębiorczej, czy poradzimy sobie prowadząc własny sklep internetowy, czy e-commerce to idealny pomysł na własny biznes. Jedynym niepowodzeniem w przypadku afiliacji jest to, że zwyczajnie nic nie sprzedamy, lub nasza sprzedaż nieznacznie wesprze budżet domowy. Decydując się na własną firmę musimy liczyć się z tym, że musimy posiadać kapitał własny, chociażby na zakup asortymentu, którym będziemy handlować, a brak sprzedaży wiązać się będzie ze stratą pieniędzy, które zainwestowaliśmy. Afiliacja może być dla nas przedsmakiem i przetarciem szlaków, by przekonać się, czy jest to pomysł na biznes stworzony dla nas.
  • marketing internetowy – naszym jedynym zadaniem jest zadbanie o content marketing i dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców (im więcej osób zobaczy naszą ofertę, tym więcej z nich zdecyduje się na zakup, a nam zostanie przyznana prowizja). Nie musimy się martwić wysyłką, stanem magazynowym ani żadnymi technicznymi aspektami. Dodatkowo w programach partnerskich znajdują się znane i popularne marki, dzięki czemu nie musimy się za bardzo natrudzić, by przekonać internautów, dlaczego powinni skorzystać z tej właśnie oferty.
  • dochód pasywny – można również stworzyć swój własny model biznesowy, ponieważ tworząc sieć osób, które dołączą do programu partnerskiego za naszym pośrednictwem możemy zapewnić sobie otrzymywanie prowizji ze sprzedaży afiliantów z naszego polecenia, dzięki czemu kwota do wypłaty rośnie, mimo, że nie wykonujemy żadnej pracy.

Nie każdy wie, jak oszczędzać pieniądze i nie każdy wie, w co warto inwestować, każdy jednak na co dzień korzysta z internetu, udostępnia wiele treści, czasami zabawnych, czasami zmuszających do refleksji. A co, jeśli zaczęlibyśmy udostępniać treści, które pomogłyby pokryć wydatki domowe? Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak szybko zarobić lub jak zarobić dodatkowe pieniądze, to marketing afiliacyjny jest właśnie odpowiedzią na te pytania. Oszczędzanie pieniędzy nie musi być naszą mocną stroną, wystarczy, że zarabianie pieniędzy nią będzie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here