kursy językowe
fot. pixabay.com

Nauka języków obcych to najpopularniejsza forma inwestowania w rozwój osobisty. Wybieramy język w zależności od tego, co nami kieruje, by rozpocząć naukę języków. Może to być wyjazd zagraniczny, ambicje dotyczące awansu lub podwyżki, podwyższenie kompetencji i kwalifikacji, a może po prostu pasjonuje nas kultura, obyczaje i język jakiegoś kraju i chcielibyśmy nabyć umiejętność posługiwania się nim. 

Najczęściej wybieranymi kursami językowymi są: język angielski, niemiecki, włoski, francuski, rosyjski i hiszpański. Są to języki niezwykle popularne, ale również ich znajomość jest praktyczna i przydatna, zwłaszcza jeśli chodzi o język angielski i niemiecki. W dalszej kolejności, sporą popularnością cieszy się nauka chińskiego oraz język japoński i język koreański

Najpopularniejszym narzędziem służącym do zrozumienia języka obcego jest tłumacz online (translator Google). Nie jest to jednak narzędzie, któremu możemy w pełni zaufać i wykorzystywać do nauki języka obcego. Służy raczej do sporadycznego sprawdzania słów lub zwrotów, których nie rozumiemy.

Choć istnieją darmowe aplikacje, grupy wsparcia i bezpłatne materiały do nauki języka, najlepszą metodą jest powierzenie swojej edukacji sprowadzonym i kompetentnym osobom, które przekażą wiedzę u usystematyzowany sposób uwzględniając poziom znajomości języka i dostosowując materiał do niego.

Dlaczego warto wybierać kursy językowe?

  • nauka pod okiem wykwalifikowanego lektora przebiega sprawniej i szybciej. Lektor w oparciu o swoje doświadczenie i wiedzę, dostosowuje materiał do potrzeb, możliwości i umiejętności ucznia.
  • kursy językowe pozwalają zadbać o systematyczność, której może zabraknąć w przypadku samodzielnej nauki w domu, a jak wiadomo w nauce języka obcego systematyczność i konsekwencja mają kluczowe znaczenie.
  • udział w kursach grupowych pozwala poznać nowych ludzi o takich samych zainteresowaniach, poszerzyć horyzonty, wyjść ze strefy komfortu.
  • kurs zakończony certyfikatem wpływa na podwyższenie kwalifikacji, uatrakcyjnia CV i jest dowodem dla przyszłego pracodawcy, że inwestujemy w rozwój osobisty, jesteśmy ambitni i otwarci na wiedzę i nowe doświadczenia.
kurs językowy
fot. pixabay.com

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs językowy?

  • czy po uzyskaniu kursu otrzymamy certyfikat? Dokument potwierdzający ukończenie kursu może być przydatny, zwłaszcza jeśli będziemy starać się o nową pracę. Dodatkowo szkoły językowe i platformy z kursami, które zapewniają certyfikaty z reguły cieszą się większym prestiżem.
  • w jakiej formie odbywają się zajęcia? Należy rozważyć jaka forma zajęć będzie dla nas najwygodniejsza. Jeśli lubimy zajęcia grupowe i jesteśmy dyspozycyjni warto zapisać się na stacjonarny kurs, jeśli jednak odczuwamy dyskomfort na myśl o zajęciach w szerszym gronie warto skorzystać z oferty kursów online.
  • jaką metodą odbywają się zajęcia? Jeśli jesteśmy wzrokowcami wygodną dla nas formą nauki będą np. fiszki lub inne materiały do nauki wzrokowej, jeśli więcej wiedzy przyswajamy słuchając i zależy nam na przełamaniu bariery językowej, skuteczniejsza okaże się metoda Callana lub zajęcia, które poprowadzi native speaker (zajęcia z native speakerem są możliwe stacjonarnie i online, grupowe indywidualne).

Nauka języka angielskiego w domu (i każdego innego języka) sprawdza się w przypadku osób zdyscyplinowanych, potrafiących zarządzać czasem, zorganizowanych, a także takich, którym nie brak motywacji i wytrwałości. Jeśli więc w naszym przypadku nie sprawdza się praca zdalna, można uznać, że nie sprawdzi się również nauka języka angielskiego online.

Jeśli poszukujemy pasji lub chcemy zainwestować w samorozwój, kursy językowe są doskonałym rozwiązaniem. Jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie, jak szybko nauczyć się angielskiego, w tym też pomoże odpowiedni kurs językowy, o ile jest właściwie dostosowany do naszych potrzeb (m.in. osobowości, czasu, który jesteśmy w stanie mu poświęcić). Jeśli nauka przebiega pomyślnie i nie sprawia nam trudności, tym samym rośnie nasza motywacja i zapadł do dalszej pracy, w przeciwnym wypadku, niewykluczone, że porzucimy naukę, przy pierwszych nadarzających się

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here