Nauka języka angielskiego online 
fot. pixabay.com

Nauka języków obcych jest bezlitosna bez względu na to czy jest to język angielski, język japoński, niemiecki czy język koreański. Nauka języków to typowo pamięciowa nauka i choć istnieje wiele metod, jak szybko nauczyć się angielskiego, to wszystkie i tak sprowadzają się do tego, że trzeba nauczyć się słów na pamięć. Pocieszający może być fakt, że badania dowiodły, że wystarczy opanować tysiąc słów w języku obcym, by móc się nim posługiwać w stopniu komunikatywnym. 

Nauka języka angielskiego w domu jest niezwykle prosta, bowiem angielski towarzyszy nam na każdym kroku. Oglądając film na Netflixie wystarczy użyć napisów zamiast lektora, by odbyć doskonały trening języka.

Jeśli jednak chcemy usystematyzować naszą naukę warto skorzystać z możliwości jakie daje nam internet. Jak więc nauczyć się języka angielskiego online?

  • aplikacje do nauki języka (np. DuolingoBusuu) – aplikacje to bardzo wygodna, intuicyjna i praktyczna metoda nauki. Lekcje składają się z ćwiczeń mających na celu utrwalenie materiału. Zróżnicowane formą ćwiczenia sprawiają, że nauka jest przyjemna, nie nuży, pomaga zapamiętać słowa i zastosować je w odpowiednim kontekście.
  • zajęcia z native speakerem przez Skype – native speaker to osoba, która udziela lekcji języka, który jest jego ojczystym językiem. Native speaker powinien mieć odpowiednie kwalifikacje. Zajęcia mogą odbywać się indywidualnie lub w grupach. Jedna godzina zajęć z native speakerem to koszt ok. 50-80 zł.
  • kursy językowe online – kursy dają możliwość indywidualnej nauki poprzez odtwarzanie modułów o dowolnym czasie lub uczestniczenia w transmisjach z lektorem i małą grupą kursantów. Wszystko uzależnione jest do platform czy szkół językowych, które dany kurs językowy przygotowały.
  • kanały na YouTube – wiele osób uczy się języka poprzez obserwowanie kanałów poliglotów czy lektorów języka obcego. Twórcy kanałów nie tylko uczą poprawnej wymowy, ale tłumaczą również zależności językowe, reguły pisowni czy zasady poprawnego zastosowania gramatyki w zdaniu itp. To wygodna forma zwłaszcza dla osób, które nie do końca są jeszcze zdecydowane, czy podjąć się nauki danego języka i nie chcą angażować się w zakup prenumeraty kursu czy kupować rocznego dostępu.
  • grupy tematyczne w mediach społecznościowych – obecność w takiej grupie jest niemalże obowiązkowa niezależnie od tego jaki poziom znajomości języka posiadamy. Zawsze możemy dowiedzieć się czegoś nowego lub pomóc słabszym w nauce. Dodatkowo uczestnicy grupy często dzielą się ciekawymi materiałami do nauki, informują o wydarzeniach związanych z danym językiem lub udostępniają linki do filmów w danym języku, które pozwalają szlifować swoje umiejętności i uczą obycia z językiem.
  • google translator – cóż, tłumacz online nie powinien zostać uznany za narzędzie do nauki języka obcego, nie powinien być jednak również pominięty, bo często z niego korzystamy, a jego wciąż rozwijająca się funkcjonalność sprawiła, że jest niezwykle sprawdzonym i praktycznym narzędziem.
nauka jezyka obcego
fot. pixabay.com

Dużą popularnością cieszy się nauka języka angielskiego metodą Callana, ta jednak organizowana jest zazwyczaj stacjonarnie, a więc osoba zdecydowana na nauczenie się języka tą metodą musi pokonać barierę językową i otworzyć się na pracę w grupie. Nie przychodzi to łatwo, dlatego wiele osób pierwsze kroki woli stawiać samodzielnie w domowym zaciszu, a po zdobyciu pewnych umiejętności i nabraniu pewności siebie dopiero decyduje się na zajęcia grupowe.

Inwestować w rozwój można na wiele sposobów, podnosząc kwalifikacje i kompetencje, odnajdując pasję i rozwijając ją, a także decydując się na samodzielną naukę języków obcych. Każda forma samorozwoju, zwiększająca wiedzę i umiejętności, o ile jest konsekwentna i wytrwała doskonale wpływa nie tylko na nasz rozwój osobisty, ale także poczucie własnej wartości, pewność siebie i nieopisaną satysfakcję, zwłaszcza kiedy nauka zaczyna przynosić efekty, a my coraz pewniej czujemy się posługując językiem angielskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here