Nauka języka angielskiego w domu 
fot. pixabay.com

Język angielski jest językiem niezwykle powszechnym i obecnym każdego dnia w naszym życiu. Zaczynając od radia, w którym 90% piosenek jest właśnie w tym języku, przez marki, których nazwy i często hasła reklamowe są również w języku angielskim. Nawet osoba, która nigdy nie uczyła się tego języka zna co najmniej kilka podstawowych zwrotów i potrafi poprawnie przeczytać wiele angielskich słów. Inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby interesowała nas np. nauka chińskiego

Nauka języków obcych to niezwykle praktyczna inwestycja w rozwójO ile język koreański czy język japoński nie zagwarantują nam np. awansu czy podwyżki, tak wysoki poziom znajomości języka angielskiego może zdecydowanie poprawić nasze codzienne życie.

Z racji tego, że język angielski jest najpowszechniejszy, mamy również do dyspozycji najwięcej możliwości, jeśli chodzi o jego naukę.

Metody nauki języka angielskiego w domu

Swoją przygodę z językiem angielskim rozpoczynamy już w szkole. Niezależnie od tego, na ile skutecznie zostaliśmy nauczeni języka, jakąś wiedzę wynieśliśmy z lat szkolnych, zatem można powiedzieć, że fundament już mamy. Niestety w szkołach w dalszym ciągu większy nacisk kładzie się na ćwiczenia gramatyczne niż przełamywanie bariery językowej i ćwiczenie konwersacji w języku obcym. Dlatego też pomimo znajomości języka, wyjeżdżając zagranicę lub poznając cudzoziemca rzadko kiedy swobodnie i bezstresowo jesteśmy w stanie podjąć się rozmowy. Dlatego tu z pomocą przychodzi metoda Callana, czyli nauka opierająca się na konwersacji. Metoda uczy swobodnego posługiwania się językiem obcym. Zajęcia prowadzone są w grupach lub indywidualnie.

Kolejną metodą również opartą na konwersacji są zajęcia z native speakerem, czyli osobą, której językiem ojczystym jest angielski. Native speaker musi mieć odpowiednie kwalifikacje i coraz więcej szkół językowych oferuje takie zajęcia. To doskonała forma powtórki języka zwłaszcza przed egzaminem z języka obcego.

By jednak móc podjąć się którejkolwiek metody opartej na rozmowie należy najpierw opanować podstawy. Jak szybko nauczyć się angielskiego? Według badaczy, by nauczyć się języka obcego w stopniu komunikatywnym wystarczy zapamiętać 1000 najważniejszych słów niezależnie od języka. Pełną listę najczęściej używanych słów można pobrać bezpłatnie z sieci. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda opanowania języka obcego od podstaw. Po opanowaniu tych słów, warto przejść do nauki najpopularniejszych zwrotów i wyrażeń. Dzięki temu automatycznie nauczymy się prostych dialogów.

Nauka angielskiego w domu 
fot. pixabay.com

Nauka języka angielskiego online

Każdy z nas swoją przygodę z językiem obcym zaczyna od tłumacza online, jednak nauka języka angielskiego online nie odbywa się przy użyciu translatora, a platform językowych, aplikacji i kursów, dzięki którym bez wychodzenia z domu, samodzielnie, w ustalonym przez siebie tempie i wybranych godzinach, możemy kontynuować naukę.

W zależności od tego, jaki rodzaj nauki preferujemy, mamy przygotowane odpowiednie narzędzia. Dla wzrokowców najlepsze mogą okazać się fiszki, osoby spędzające dużo czasu w aucie, chętnie decydują się na kursy MP3.

Podsumowanie

Język angielski jest najpowszechniejszym językiem, a jego nauka powinna sprawiać najmniej trudności. Decydując się na naukę języka angielskiego sami musimy podjąć decyzję, która metoda będzie dla nas najwygodniejsza pod względem formy (stacjonarnie, online, w grupach, indywidualnie) i metody (książki, kursy online, zajęcia z lektorem, kursy MP3, fiszki). Indywidualna nauka języka w domu umożliwia dostosowanie tempa pracy i czasu, jaki chcemy poświęcić nauce do własnych potrzeb. Możemy również samy dobrać najskuteczniejsze dla nas narzędzia, tak by odnieść możliwie najlepsze efekty w relatywnie krótkim czasie.

Nauka języków to inwestycja w rozwój osobisty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by kursy językowe stały się pasją. Dlaczego warto łączyć samorozwój z pasją? Ponieważ odnalezienie przyjemności w czerpaniu wiedzy, sprawia, że chętniej się jej oddajemy, łatwiej przyswajamy i jej efekty sprawiają nam większą satysfakcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here