programy partnerskie
fot. pixabay.com

Programy partnerskie lub inaczej programy afiliacyjne (marketing afiliacyjny) to system polegający na zarabianiu poprzez polecanie produktów i otrzymywaniu prowizji od każdej sprzedaży, która odbyła się za sprawą naszego polecenia. Jest to bardzo powszechne i często polecane zarabianie w internecie, które może wesprzeć budżet domowy, a nawet może stać się głównym źródłem utrzymania i pozwolić osiągnąć wolność finansową. Dlaczego programy partnerskie są tak polecane i czy rzeczywiście pozwalają szybko zarobić

Jak zacząć zarabiać w programach partnerskich?

Przede wszystkim, jedną z najważniejszych informacji, jaką powinien posiadać każdy przyszły afiliant, jest fakt, że można należeć do wielu programów partnerskich jednocześnie. Drugą równie ważną rzeczą jest, że praktycznie każda branża posiada już swoje programy afiliacyjne, można zatem zarabiać na polecaniu produktów lub usług, które znajdują się w kręgu naszych zainteresowań. I trzecia, niezwykle pozytywna informacja, jest taka, że aktualnie w sieciach afiliacyjnych znajdują się niemalże wszystkie marki, z lmmmktórych korzystamy albo słyszymy o nich na co dzień. Dzięki temu możemy mieć pewność, że sposób zarabiania jest sprawdzony, bezpieczny i niewiążący się z żadnym ryzykiem.

Zarabiać w programach afliacyjnych można posiadając własny sklep internetowy lub polecając zakupy online w innych sklepach. Ważne, by nie zapominać o dodawaniu unikalnych linków afiliacyjnych zawierających ID afilianta. Taki link można uzyskać po dokonaniu rejestracji w programie afiliacyjnym. Link afliacyjny zlicza liczbę zamówień złożonych za naszym pośrednictwem.

Jak zarobić dodatkowe pieniądze w programie afiliacyjnym?

Pomysł na własny biznes oparty na marketingu afiliacyjnym początkowo nie wymaga od nas zakładania działalności gospodarczej. Sami po pewnym czasie zdecydujemy, czy osiągany pułap prowizji jest wystarczająco wysoki, by zacząć myśleć o własnej firmie.

Przede wszystkim, najpierw musimy wybrać branżę i marki, których promocja sprawi nam najmniej trudności. To nie będzie trudne, ponieważ każda branża posiada mnóstwo atrakcyjnych ofert, jeśli chodzi o wybór programu partnerskiego (branże kosmetyczne, modowe, książkowe, turystyczne, finansowe itd.). W sieciach afiliacyjnych można znaleźć również czołowych liderów tych branż. I tak: Auchan, Biedronka, Lidl, Adidas, Nike, H&M, ZARA, 5-10-15, Castorama. To tylko przykłady, a zarazem dowód, że można zarabiać polecając sklepy i produkty, z których korzystamy na co dzień, znamy ich jakość i wiemy, że inni również chętnie po nie sięgają.

co to programy partnerskie
fot. pixabay.com

Polecać produkty z programów partnerskich można niemalże wszędzie, gdzie tylko istnieje możliwość udostępnienia linków partnerskich. Należy jednak udostępniać je z głową i najlepiej według przybranej przez siebie strategii. Należy pamiętać, że głównym założeniem afiliacji jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców i pozyskanie wśród nich klientów. Należy zatem wrócić uwagę, by np. produkty sportowe udostępniać osobom zainteresowanym tą tematyką.

Można do tego wykorzystywać blogi, portale, fora internetowe, social media tj. fanpage, grupy tematyczne itd. Można do tego wykorzystać również marketing szeptany, viral marketing czy influencer marketing.

Afiliacja stanowi również dochód pasywny, ponieważ można otrzymywać prowizję ze sprzedaży osób, które dołączyły do programu partnerskiego za naszym pośrednictwem. Oznacza to, że możemy zbudować własną sieć afiliantów, a potem już tylko korzystać z prowizji, która zostanie nam przypisana z ich sprzedaży.

Podsumowanie 

Jeśli oszczędzanie pieniędzy nie jest naszą mocną stroną, a dodatkowo nie wiemy również jak oszczędzić pieniądze, kiedy nasz budżet sprawia, że z trudem wystarcza nam do końca miesiąca, warto zgłębić temat, jak zarobić dodatkowe pieniądze, by wystarczało nie tylko na codzienne wydatki domowe, ale też żebyśmy mogli zacząć spełniać marzenia, a nawet zainwestować zaoszczędzone środki. Jedną z ciekawych i dość prostych metod jest uczestnictwo w programach partnerskich i zarabianie na polecaniu produktów innym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here