blog podróżniczy
fot. pixabay.com

Blogi podróżnicze odwiedzają nie tylko pasjonaci wycieczek i zwiedzania świata. Wskazówek szukają na nich również osoby, które interesuje tanie podróżowanie, ponieważ jak wiadomo każda wyprawa wpływa na nasz budżet domowy, a sprawnie zaplanowana sprawi, że uda nam się zaoszczędzić sporą kwotę, w przeciwieństwie do niezaplanowanego wyjazdu. 

Podróże kształcą, rozwijają, dostarczają wrażeń, przygód i doświadczeń. Niezależnie od tego, czy są to podróże po Polsce czy wycieczki zagraniczne, dostarczają niezapomnianych doznań. Wpływają na rozwój osobisty, a w przypadku podróży zagranicznych pozwalają sprawdzić swój poziom znajomości języka i odbyć niepowtarzalny kurs, zdecydowanie lepszy niż nauka metodą Callana czy lekcje u native speakera, bowiem np. angielski w podróży stanowi zdecydowanie lepszą firmę nauki niż przez Skype’a czy w szkolnej ławce.

Dlaczego warto odwiedzać blogi podróżnicze?

Zarówno blog o podróżach, jak i podróżniczy kanał na YouTube czy podróżniczy profil w social mediach stanowią ciekawą rozrywkę, a także źródło wiedzy, zwłaszcza dla osób, które przygotowują się do podróży, a dla których podróżowanie nie jest chlebem powszednim.

Dla blogera czy youtubera jest to praca, która wymaga podróżowania. Oczywiście podróże stanowią swoistą formę rozrywki, jednak influencer decydujący się na wyprawę podchodzi rzetelnie do zadania, porusza i prezentuje wszystkie aspekty, które mogłyby nas interesować.

Oczywiście możemy powiedzieć sobie: znam język japoński, zamierzam więc zwiedzić Japonię i nic nie stanie mi na przeszkodzie. Możemy spakować się i tak po prostu zacząć zwiedzać Japonię. A możemy też w oparciu o rzetelną i praktyczną wiedzę, zaplanować wyprawę zgodnie z tym, w którym sezonie Japonia prezentuje się najokazalej, które miejsca trzeba zobaczyć, w których miastach warto się zatrzymać na dłużej, a przede wszystkim, jak oszczędzić pieniądze na takiej wyprawie. Tu przyda się wiedza, jakimi środkami lokomocji najlepiej się poruszać, jak szukać noclegu, gdzie spożywać posiłki i na co zwrócić szczególną uwagę. Dowiemy się także, jakich cen możemy spodziewać się za nocleg, żywność, środki lokomocji, lokalne atrakcje. Dzięki temu, w przybliżeniu będziemy mogli przewiedzieć wydatki i stworzyć kosztorys wyprawy. Z blogów podróżniczych możemy też poznać odrobinę kultury i dowiedzieć się, jakich zachować unikać, by nie zaliczyć faux pas.

blog podróże
fot. pixabay.com

Blog podróżniczy – korzyści z czytania

Blogi o podróżach mogą być też inspiracją do wypraw i planowania najbliższych wycieczek. Możemy odnaleźć na nich miejsca, o których nigdy nie słyszeliśmy i pokochać je z taką pasją, że zapragniemy je zobaczyć na żywo. Możemy też przekonać się, że nie zawsze wycieczki do egzotycznych miejsc przerastają możliwości naszego budżetu.

Blog podróżniczy to swojego rodzaju przywódca, który w oparciu o własne doświadczenie przekaże nam wiedzę, chociażby dotyczącą tego, czy warto zainwestować w ubezpieczenie podróżne, czy wynajmowane samochody campingowe minimalizują koszty wyprawy itp. Warto pamiętać, że autor takiego bloga ma na swoim koncie wiele podróży i może zwrócić naszą uwagę na aspekty, o których w ferworze przygotowań zwyczajnie można zapomnieć jak na przykład sprawdzenie ważności paszportu, upewnienie się, że miejsce, do którego się wybieramy nie wymaga przyjęcia szczepionki przed różnymi chorobami.

Podsumowanie

Podróże zdecydowanie korzystnie wpływają na nasz samorozwój. Nie tylko kształcą, ale też inspirują i motywują, pozwalają odetchnąć od codziennego pędu, nabrać dystansu i spojrzeć z innej perspektywy na nasze działania. Przemyślane planowanie podróży przy wsparciu doświadczonej osoby i jej uwag zawartych na blogu, może sprawić, że maksymalnie wykorzystamy czas i odkryjemy miejsca, o których nie wspomniałby na przykład przewodnik wycieczki. Zazwyczaj bywa tak, że niekomercyjne wycieczki są tańsze i pozwalają poczuć prawdziwy klimat odwiedzanego miejsca, a nie tylko odwiedzić turystyczne atrakcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here